AYDINLATMA - ELEKTRİK:
Schneider Electric'ten
Akıllı Pano, ‘Ölç, ‘Değerlendir’ ve ‘Tasarruf et’ adımlarıyla sürdürülebilir enerji tasarrufu sağlıyor.

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric ‘Ölç, Değerlendir ve Tasarruf et’ enerji yönetimi ilkesini temel alan Akıllı Pano sistemini, enerji maliyetlerini kısmak ve çevre dostu binalarda düzenlemeler yapmak isteyen müşterilerin beğenisine sunuyor. 

3 aşamalı enerji yönetiminin ilk adımı olan ‘Ölç’ enerji tüketimi ölçümünün kaynakta otomatize edildiği ilk adım olarak karşımıza çıkıyor. Son 10 yıldır ölçüm, kontrol ve haberleşme yeteneklerini Akıllı Pano’yu üretmek için kullanan Schneider Electric, alçak gerilim pano teknolojisinde köklü değişikliklere imza attı. Geliştirilen teknoloji sayesinde günlük operasyonlar kolaylaşırken, aynı zamanda hataya açık manuel veri toplama sürecinin de ortadan kaldırılması sağlandı.

İkinci adım olan ‘Değerlendir’, birleştirilmiş enerji verisine doğru zamanda güvenli erişim imkanı veren veri kaydedici Energy Server Com’X 200 tarafından sağlanıyor. 

‘Tasarruf et’ üçüncü adımını uygulamak üzere enerji analizlerine ihtiyaç duyan tesis yöneticileri için StruxureWare Energy Operation hizmetleri, enerji tasarrufu sağlayan ve sürekli enerji verimliliği için gerekli alanları tespit eden kullanıcı dostu bir çözüm sunuyor. 

Bulut tabanlı bir hizmet çözümü olan Energy Operation, hem oldukça uygun maliyetli hem de kullanıcılara kendilerine özel hazırlanmış raporlara enerji hedeflerini gerçekleştirebilmek için bilinçli aksiyonlar almak üzere istedikleri zaman istedikleri yerden ulaşabilme imkanı veriyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Prizde ahşap sıcaklığı
Elektrik anahtarı ve priz sektörünün önde gelen firmalarından VİKO’nun Artline Serisi’nin NOVELLA modelleri...

Haberi Oku