Kışın içleri ısıtan evler

Saatlerin geri alınmaması, kış aylarında günlerin genel olarak yağmurlu ve karlı olması insanın içini karartmaya yetiyor. Bu kasvetten kurulmak için Marshall, hayata renk katacak öneriler sunuyor:

“Evlerimizde zaten bulunan ve pek de dikkat çekmeyen ayrıntılarda uygulayacağımız değişikliklerle bu değişimi yapmak mümkün. Bu ipuçlarıyla kışın karanlık kasvetini bir kenara bırakıp gün ışığından olabildiğince faydalanabiliriz ve kendimizi renklerin dönüştürücü gücüne bırakabiliriz.

Soğuk renkler kullanmak, mekânları daha geniş ve aydınlık göstererek duvarların arka planda kalmasını sağlıyor. Etkili bir aydınlatma etkisi için gri ve mavinin soluk tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, sıcak ortamlar sağlamak açık terakota veya sarı tonlar da mekânların daha aydınlık ve sıcak görünmesini sağlıyor. Ancak odayı kahverengi mobilyalarla doldurmak odayı bunaltıcı hale getirebiliyor.
 
Koyu renk kullanımının uygun olmadığı tavanlarda beyaz renk her zaman güvenli bir seçenektir; yine de tavanlarda diğer soluk renk tonları denenebilir. Amacımız, odayı daha geniş ve aydınlık göstermek olduğundan tavanlarda beyazın yanında yeşillerden altın rengine kadar diğer renklerin soluk tonlarını kullanmak ferahlık sağlayacaktır.

Özellikle karanlık odalar için, parlak yüzeyli bir boya seçmek, ışığı odaya geri yansıtarak odanın daha aydınlık görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Plaster pembe tonları bu konuda özellikle çok işe yarar. Sütun baştabanlarını, süpürgelikleri ve diğer pervazları açık, yansıtıcı renklere, hatta duvarlardaki renklerle zarif şekilde kontrast oluşturan renklere boyamak ortamları daha aydınlık gösterir. Bunlar, aydınlığını azaltmadan odaya iç açıcı şekiller katacaktır. Karanlık köşeler içinse dikkatli yerleştirilmiş aydınlatma çözümleri hayat kurtarıcı olacaktır.”
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fawori ile duvarlar ışıldıyor
Fawori, ürün gamına yeni eklediği “Fawori Fenomen İç Cephe Boyası”yla mekanların enerjisine enerji...

Haberi Oku