ÇEVRE:
Daha çevreci ve daha sürdürülebilir bir Grohe

Sıhhi tesisat donanımları konusunda uzman olan Grohe, uzun vadeli kaynak verimliliği sağlamak için önemli adımlar atıyor. Lahr fabrikasında yeni bir ısı ve güç santralini devreye alan Grohe, yeni santral ile yıllık karbon salınımı 2 bin 550 ton azalttı. 
   
Grohe’nin imalat ağı içinde duş ve duş sistemleri yetkinlik merkezi olarak yer alan Lahr tesisi, artık kendi enerjisini üretecek konuma erişti. Tesiste birleşik ısı ve güç santrali tarafından üretilen elektrik ile tesisin elektrik gereksinimleri karşılanıyor. Atıl ısı, 40 bin litrelik tampon tankına sahip yeni dahili ısı şebekesi yoluyla, plastik ve pirinç elektro kaplama banyolarının ısıtılmasında kullanılıyor. 

Dünyanın önde gelen banyo ve mutfak ürünleri üreticisi Grohe, Operasyonlar Direktörü Thomas Fuhrgrohe, birleşik ısı ve güç santralinin açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Yeni santral, Lahr tesisinin gücünü pekiştirerek hem enerji verimliliğimiz ve maliyetlerimizin optimizasyonunu sağlıyor hem de karbon ayak izimizi iyileştiriyor.”
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sürdürülebilir Bina Ödülü
REHAU, Build 2018 tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” kapsamında 2018’in “En...

Haberi Oku