ÇEVRE:
İzmir'e LEED sertifikalı yaşam alanları

Soyak Yapı tarafından İzmir Karşıyaka’da inşa edilen 2 bin 300 konutluk mega proje Soyak Siesta’nın son etabı olan Soyak Siesta Oxygen, "LEED Silver Yeşil Bina Sertifikası" almaya hak kazandı. Sürdürülebilir gelecek odaklı Soyak Yapı tarafından ‘Yeşil bina’ olarak tasarlanan Soyak Siesta Oxygen, bu temaya uygun pek çok alana sahip. Soyak Siesta Oxygen’de, enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarımlar da bulunuyor. 

Bisiklet park alanı, elektrikli araç sarj üniteleri gibi benzerlerine az rastlanan uygulamaların yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanıldı. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanan Soyak Siesta Oxygen, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, Vitamin Bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da site sakinlerinin kullanımına açık. 

İzmir Karşıyaka’da benzersiz Körfez manzarasına sahip 5 etaptan oluşan Soyak Siesta’nın, Siesta Energy ve Siesta Blue etaplarının da LEED Yeşil Bina sertifikası bulunuyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sürdürülebilir Bina Ödülü
REHAU, Build 2018 tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” kapsamında 2018’in “En...

Haberi Oku