ETKİNLİK:
Seyhan Belediyesi'nin 'Kent Meydanı” projesine ödül
Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER)’nin desteklediği, Gazeteci Celal Toprak ile Yayıncı Mehmet Gözcü’nün birlikte organize ettikleri Kent ve Yaşam Ödülleri’nde Vizyon ödülünü, “Kent Meydanı” projesi ile Seyhan Belediyesi aldı.

Yarışma jürisinin ödül gerekçesinde; “Kentleri yaşanır kılan meydanlarıdır. Türkiye’de meydanların yok edildiği bir belediyecilik anlayışının tersine Seyhan’da farklı bir kentleşme anlayışı ortaya çıktı. Adana'da 40 bin metre karelik kent meydanı yaparak yeni bir vizyon ortaya koyan belediye başkanına jüri ödül verilmesini kararlaştırdı” görüşlerine yer verildi.

Başkan Karalar’a ödülü Sezen takdim etti

Sanko Holding ana sponsorluğunda Armada Hotel’de, düzenlenen 14. Kent ve Yaşam Ödülleri töreninde, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a ödülü Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen takdim etti.

Ödül alanlar arasında, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Başakşehir Belediye Başkanı Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, TÜRSAB Başkan Vekili Hasan Erdem ve Hamit Demir, Nazmi Arıkan, Turgut Torunoğulları gibi iş dünyasının önemli isimleri ile sanat dünyasında Yusuf Benli yer aldı. Aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 40 kişilik jüri tarafından belirlenen ödüller, bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak gösteriliyor.

Gazeteci Celal Toprak tarafından, Kanal Ekonomi’de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilen ödüller, alanında Oscar olarak nitelendiriliyor. Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacıyla verilen ödüller, doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası haline geldi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gayrimenkul zirvesinde, sektörün DNA’sı...
GYODER’in düzenlediği 16. Gayrimenkul Zirvesi, “Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında”...

Haberi Oku