Adana'da fuarcılık sektörü zenginleşiyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, tanıtım toplantısında, Adana’yı fuarlar şehri ve fuarcılığın merkezi yapma iddialarının olduğunu belirterek, “Bu anlamda hedeflerimiz ile örtüşen 2K Fuarcılık’ın hizmete girmesi bizi sevindiriyor. Adana’ya ayrı bir değer katacağına inanıyoruz. Çukurova Fuarcılık Adana’da önemli bir yere sahip. 2K Fuarcılık da, fuarcılık potansiyeline önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de Adana’ya hizmet etme çabasında olduklarını ifade ederek, “Fuarların, Adana için önemli büyük. Bugüne kadar çok kent ekonomisine önemli katkılar sunan fuar organizasyonlarına Büyükşehir Belediyesi ile ev sahipliği yaptık. Bu fuarlara belediye olarak gereken katkı ve desteği vermeye çalıştık. Adana’nın, özlenen ve hak ettiği noktaya her anlamda ulaşmasını istiyoruz” diye konuştu.

2K Fuarcılık Genel Müdürü Ayça Katlav ise fuarların sektörlerin gelişiminde büyük katkı sağladığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Fuar organizasyon firmalarına önemli görevler düşüyor”

"Yenilikleri takip etmek, kendimizi geliştirmek, ileriye dönük adımlar atmak için bir öngörüye sahip olma anlamında fuarlar müşterileriyle üreticileri buluşturan bir köprüdür. Bugün sadece kaliteli mal üretimi, pazara sürmek satış yapabilmek yeterli değil. Doğru yerde, doğru zamanda ve doğru bir organizasyonda katılımcılarla iletişim kurabilmek çok önemli. Fuar organizasyon firmalarına önemli görevler düşüyor.  Fuarlar, sadece organizatör firma ve katılımcı firmalara değil, düzenlendikleri şehir, bölge ve ülkelere de önemli ekonomik katkılar sağlıyor. 2K Fuarcılık olarak, eğitim, tarım ve ticaret, bilişim ve teknolojileri, gıda ve sanayi alanlarında fuarlar düzenlemeyi planlıyoruz. 29 Kasım - 2 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde Adana 1. Benim Okulum Eğitim Fuarı düzenleyeceğiz.”

ÇUFAŞ Genel Müdürü Burak İnceoğlu’nun da konuşma yaptığı tanıtım toplantısına, çok sayıda davetli katıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Zahit Alüminyum, TurkeyBuild İstanbul Fuarı’nda...
Zahit Alüminyum, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek TurkeyBuild Yapı, İnşaat Malzemeleri...

Haberi Oku