GAYRİMENKUL:
Satılık konutlarda en çok Seyhan ve Yüreğir değerlendi

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Kasım ayı verilerine göre, Adana’da satılık konutlarda son 4 sene içerisinde en çok değerlenen ilçeler Seyhan ve Yüreğir oldu. Seyhan’da satılık konutların fiyatı yüzde 40,7 oranında artarak ortalama 269 bin 445 TL olurken, Yüreğir’de satılık konutların fiyatı yüzde 40,3 oranında arttı ve ortalama 192 bin 126 TL’yi buldu. Adana’nın satılık konut fiyatlarında öne çıkan ilçesi ise ortalama konut fiyatlarının 295 bin 738 TL olduğu Çukurova oldu.

Adana’nın 4 merkez ilçesi arasında yer alan Çukurova, Seyhan ve Yüreğir, satılık konutların metrekare fiyatlarının da en çok artış gösterdiği ilçeler oldu. Çukurova’da son 4 senede satılık konutların metrekare fiyatı yüzde 42,1 oranında arttı ve ortalama bin 761 TL’yi buldu. Satılık konutların metrekare fiyatları Seyhan’da yüzde 41,1, Yüreğir’de yüzde 37,9 oranında artarak sırasıyla ortalama bin 679 TL ve bin 466 TL olarak gerçekleşti.

Endeks verilerine göre, kiralık konut fiyatları ise son 4 senede en çok Yüreğir ve Ceyhan ilçelerinde arttı. Buna göre bu ilçelerde kiralık konut fiyatları sırasıyla yüzde 68,5 ve 59,9 oranında artış gösterdi. Yüreğir’de ortalama kiralık konut fiyatları 879 TL, Ceyhan’da ise 765 TL oldu. Adana’da en yüksek kiralık konut fiyatlarının görüldüğü ilçe ise ortalama bin 314 TL ile Çukurova oldu. Ceyhan ve Yüreğir, kiralık konut metrekare fiyatlarının da en çok arttığı ilçeler olarak sıralandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

“Faiz oranlarının yükselen seyri, talebi...
Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, konutta ortalama kredi faizlerinin yüzde 15,79 seviyesine ulaşması...

Haberi Oku