GÜNDEM:
Adana'nın yeni stadyumu bitme aşamasına geldi
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, UEFA standartlarında Sarıçam’da inşa edilen 33 bin kişi kapasiteli yeni stadyum inşaatının son durumu hakkında, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile yüklenici firma yöneticisi İsmail Ilgaz’dan bilgi aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ve İsmail Ilgaz, Vali Mahmut Demirtaş'a verdikleri bilgilerde, stadyumun tamamlanma aşamasına geldiğini ve çok yakın bir gelecekte hizmete sunulacağını belirttiler.

Yeni stadyumun tamamlanmasıyla, Adana'nın yanı sıra bölge ve ülke sporuna da önemli katkı sağlanacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, projedeki her hususun titizlikle yerine getirilmesi talimatı verdi.

Vali Demirtaş, bilgilendirme toplantısının sonunda, devlet ve hükümetin desteğiyle yaptırılan bu önemli yatırımın Adana'ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Kamp için Adana tercih edilecek

Sarıçam ‘da  102 dönüm arazi üzerine inşaatına başlanan stadyum hizmete girmesiyle kentin 50 yıllık tesis sorunun giderilmiş olacak. Stadın faaliyete girmesiyle, kentte amatör ve profesyonel kulüplerin yanı sıra milli takımlar da kamp ve müsabaka için Adana'yı tercih edecek. İhale bedeli 106.950.000 TL olan UEFA standartlarındaki 6 katlı yeni stadyum bünyesinde, sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merdiven, 104 turnike, çağdaş basın ve VIP tribünü bulunuyor. Mimari olarak engellilere yönelik yapılan stat etrafında 431'i kapalı, toplam bin 444 araçlık otopark bulunuyor. Sporcu ve sporseverlerin farklı ihtiyaçlarını gidermek için değişik yerlere orantılı dağıtılan 15 büfe ile bir ana kafeterya, restoran, takım ve hakemlerin soyunma odalarının yer aldığı stadyum inşaatının kısa sürede bitmesi için yüklenici firma ortalama 300 işçi ile vardiyalı bir şekilde 24 saat çalışıyor.

Kent merkezine 14 kilometre uzaklıkta olan stadyum, tren garına 10, otobüs terminaline 20,  havalimanına 14, M1 Tepe Alışveriş Merkezi’ne 17, 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’na 10 ve Turgut Özal Bulvarı'na 14 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku