GÜNDEM:
ÇEİS, üniversite iş birliğiyle eğitim ve istihdam seferberliği başlatıyor

ÇEİS’den yapılan açıklamaya göre, ÇEİS ve Kocaeli Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, merkezi kumanda operatörlüğü, laborantlık ve makine bakımı alanlarında meslek yüksekokulu öğrencilerine istihdam ve staj imkânı sağlanacak.

ÇEİS ve Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile 21 Mart 2018 tarihinde imzalanan protokolle, üniversitenin mevcut MYO programlarının ilgili dallarında, merkezi kumanda operatörü-fırın, merkezi kumanda operatörü-farin, merkezi kumanda operatörü-çimento, makine bakımcı, kimya laboratuvar analisti ve çimento test elemanı ulusal mesleki yeterliliklerini temel alarak oluşturulmuş seçmeli dersler verilecek.

Yapılan bu iş birliğiyle hem istihdama katkı sağlamayı hem de sektördeki nitelikli eleman sayısını artırmayı amaçladıklarını vurgulayan ÇEİS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Sak, şunları ifade etti:

“Çimento sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek ÇEİS olarak en önemli misyonlarımızdan biri. Kocaeli Üniversitesi ile imzaladığımız protokol de, burs imkânının yanı sıra başarı kriterlerini yerine getiren öğrencilerimize istihdam ve staj imkânı sağlaması açısından son derece değerli bir proje. Gençlere eğitim desteği vermeye Kocaeli’den başladık, devamının gelmesini amaçlıyoruz.”

Öğrenciler, teorik eğitimleri Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda, uygulamalı eğitimleri ise hem çimento fabrikalarında hem de Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu bünyesinde kurulacak atölye ve laboratuvarlarda alacaklar.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku