GÜNDEM:
Karataş ve Yumurtalık sahilleri, yeniden yapılanma için teşvik bekliyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 2008 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Turizm Teşvik Bölgesi ilan edilen, ancak o tarihten bu yana hiçbir gelişme olmayan Karataş ve Yumurtalık sahilleri ile ilgili konuyu meclis gündemine taşıdı.

Adana’nın turizme açılan kapıları niteliğindeki sahil ilçeleri Yumurtalık ve Karataş’ın, gelişime açık, ancak merkezi idarenin desteğinden mahrum olduğuna dikkati çeken Tümer, “Bakanlar Kurulu kararıyla 2008 yılında Turizm Teşvik Bölgesi ilan edilmesine karşın her iki ilçemize de o tarihten bu yana adeta çivi çakılmamıştır” dedi.

Tarihi, kültürel ve doğal turizmin dünyadaki en güzel örneklerinin sergilenebileceği Yumurtalık ve Karataş ilçelerinin yeni bir yapılanmayla ülkemizin turizmdeki tanıtım yüzü olabilecek özellikler taşıdığına dikkati çeken Tümer, şunları söyledi:

“Yeniden yapılanmadan kastımız, sahil şeritlerinin beton yığınlarına teslim edilmesi değildir. Kamu ve özel sektör iş birliği, doğru teşvik ve planlamalarla iki ilçemizi birbirine bağlayan sahil şeridi daha fazla geç kalınmadan hükümetin gündemine girmelidir.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku