GÜNDEM:
KAVAK, Kadirli'ye okul, yurt ve huzurevi yaptıracak
Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) Adana Şube Başkanı Emine Varmış, Kadirli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle Seyhan Otel’de düzenlenen gecede, Kadirli’ye yapacakları yatırımları müjdeledi.

Etkinliği, birlik ve beraberliği pekiştirmek, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla düzenlediklerini belirten Varmış, “Vakfımız, Kadirli’nin kültürünü korumak ve gelecek nesillere aktarmak gibi önemli bir misyon üstlendi. Vakıf yönetimi olarak hedefimiz, sağlam gelir kaynakları ve fonlarla Kadirli’ye eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında hizmet etmek. Kadirli’ye okul kız yurdu ve huzurevi yaptırmak da projelerimiz arasında. Yaptıracağımız kız yurdu, Kadirlili Cumhuriyet öğretmenlerinden Fatma Kutlu Köksal Ayvacı’nın ismini taşıyacak.  Yurdun temelini yakın zamanda atacağız. Okul ve huzurevi ile ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Başkan Sözlü’den destek sözü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de KAVAK’ın çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, kız yurdu projesine destek sözü verdi.

KAVAK Adana Şubesince Kadirli’deki lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Hayalimdeki Kadirli” kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği geceye, AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut,  CHP eski Milletvekili Hulusi Güvel, Karaisalı Kaymakamı Melih Aydoğdu, Mustafa Tuncel, Aziz Erbek, Kadirlili bürokratlar, siyasetçiler, Gaziantep, Osmaniye ve Mersin Vakıf temsilcileri ile iş dünyasından  isimler katıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku