GÜNDEM:
Termo Teknik'e 'Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası”

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi Stelrad Radiators Group’un (SRG) Türkiye’deki iştiraki olarak  faaliyet gösteren ve Çorlu’da Dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sahip olan Termo Teknik “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası” aldı. Uluslararası  geçerliliği olan sertifika, güvenilirliğini kanıtlamış  ve  mevzuatların gerekliliklerini yerine getiren şirketlere veriliyor. Sertifika sahibi şirketler, ithal ettikleri eşyayı doğrudan fabrikalarına alabiliyor, ihraç ettikleri ürünleri ise, doğrudan fabrikadan gümrük sınırına gönderebiliyor.   

Sertifika alacak şirketlerin ticari kayıtlarının güvenilir ve izlenebilir olması, ihracat ve ithalata konu olan ürünlerini kayıtlarının sistematik ve güvenli  bir şekilde tutulması  ve taahhütleri karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip  olmaları gerekiyor. 

Termo Teknik Finans Direktörü Yekta Mete Polat, Türkiye’deki yatırımı 100 milyon doların üzerinde olan Termo Teknik’in, yıllardır ISO 500 listesinde en büyük sanayi şirketleri arasında yer aldığını ve  sektöründe 2005 yılından bu yana toplam 9 kez ihracat şampiyonu olarak sayısız ödüle layık görüldüğünü vurgulayarak şunları söyledi: 

“Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası gümrük işlemlerimizi hızlandırarak, üretim kapasitemizin ve panel radyatör ihracatımızın artışına katkıda bulunacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın bizi bu sertifikaya layık görmesi de bizim için gurur kaynağıdır. Aldığımız sertifika, 2018 hedeflerimize ulaşma konusunda bizim daha yüksek motivasyonla çalışmamızı sağlıyor.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku