GÜNDEM:
Tümer'den, belediyelere 'kentsel dönüşüm haritası' önerisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanlığı’na yeniden seçilen Yakup Tatlı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaretinde, kent ve kentleşme ile ilgili önemli konulara değindi.

Adana’nın imar planlarının bu güne kadar sürekli değişkenlik göstermesinin, kente ve kentliye büyük darbe vurduğunu öne süren Tümer, “Binaların, park, çevre ve yeşil alan yönetmeliklerine göre inşa edilmemesi halinde, kent yaşamı içinden çıkılmaz bir hal alacak. Kentsel dönüşüm için tüm belediyeler bir araya gelmeli ve Adana’da bir kentsel dönüşüm haritası çıkarılarak ilerleme sağlanmalı. Adana, planlama alanında sorunlu bir kent. Odalar, planlama ve uygulamaların doğru işlemesi için başvurulması gereken önemli kurumlardır. Bizim ortak derdimiz, kentimizin gelişmesine katkı sağlamak” dedi.

Yeni otogar

Tümer,  Adana’daki Merkez Otogarın Öğretmenler Bulvarı’na taşınmasının da yeni sorunları beraberinde getireceğine dikkati çekerek, “Öğretmenler Bulvarı, geliş ve gidiş yönü olmak üzere tek yoldan oluşuyor. Bu yolun ara bağlantıları da sıkıntılı. Otoban bağlantısı da ters yönde kalıyor. Mevcut otogarla yeni yapılması planlanan mesafe 3 kilometre. Yeni otogar yapılacağına, bu para başka yatırım ve istihdam alanlarına harcansın” ifadelerini kullandı.

Belediye başkanlarına çağrıda bulundu

Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Yakup Tatlı ise belediye başkanlarının, odaların bilimsel verilerinden, görüş ve önerilerinden para harcamadan yararlanabileceklerini vurgulayarak, kendilerinin de çağdaş kent normlarının hayata geçirmesi noktasında gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku