GÜNDEM:
Umman, inşaat alanında Türk yatırımcıları bekliyor

DEİK/Türkiye-Umman İş Konseyi Başkanı ve Vefa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, 2018-2019 dönemi İş Konseyi Başkanı seçilmesinin ardından, Umman’da protokol ziyaretleri gerçekleştirdi.

Güner, Umman Sultanlığı Ankara Büyükelçisi Qasim Mohamed Salim Al Salhi ile gerçekleştirdiği temasının ardından, Umman’daki ziyaretlerini Şubat ayında yaparak, T.C. Umman Büyükelçisi Atılay Ersan, Muskat Ticari Müşaviri M. Murat Göğüş, DEİK/Umman-Türkiye İş Konseyi Eşbaşkanı Salim Abdullah Al Rawas, Umman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Qais Mohammed el Yousef ve Sanayi Bölgesi CEO’su Hilal Hamad Al-Ahasani ile görüştü.

Umman’da yaptığı ziyaretlerde Türkiye ile Umman arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinin ele alındığını belirten Orhan Güner, her iki ülkenin kültürel ve tarihi ilişkilere sahip olduğunu ifade etti. 

İki ülke arasında ticari ve dostluk ilişkilerinin arttırılması için her türlü çalışmaya destek vereceklerini anlatan Güner, Umman’ın coğrafi konumunun önemine de dikkati çekerek, Türk sanayicileri için ülkede fırsatlar olduğunu vurguladı. 

Güner, Umman’ın altyapı ve üst yapı projelerine önem verdiğine işaret ederek, “Umman, inşaat alanında Türk yatırımcıları bekliyor. Umman, turizm açısından büyük bir potansiyele sahip. Türk yatırımcılarının bu yönde girişimleri bekleniyor. Umman, Duqm bölgesini turizm ve liman bölgesi olarak geliştiriyor ve bölgeye yatırımlar yapılıyor. Umman ile karşılıklı iş birlikleri için çalışmalar devam edecek. Türk iş insanları ile İş Konseyi’nin Umman ziyareti Nisan ayında gerçekleştirilecek. Eylül ayında ise, Karşı Kanat İş Konseyi İstanbul’a gelecek” ifadelerini kullandı. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En yenilikçi firma “Kone”
Asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan Kone, 8’inci kez FORBES’un en inovatif şirketler listesinde...

Haberi Oku