MUTFAK-BANYO Haberleri Tümü

Grohe’den fotoselli elektronik bataryalar için elektrik santrali!

GROHE’nin çevre dostu ve sürdürülebilir ürün yelpazesine eklediği GROHE Powerbox, ekoloji ile ekonomiyi dengeli bir biçimde birleştiren bir ürün olarak dikkat çekiyor

Üç elektronik batarya, fotoselli kontrol için kendi içlerinde enerji üretebiliyor. GROHE Powerbox’ın kullandığı yenilikçi enerji depolama teknolojisi sayesinde, elektrik şebekesinden ayrı çalışıyorlar. Fotoselli kontrol ile kullanım sırasında maksimum hijyen de sağlayan GROHE Powerbox, yoğun şekilde kullanılan veya sık elektrik kesintilerine maruz kalabilen kamuya açık tuvaletler için ideal bir çözüm sunuyor.

GROHE Powerbox sadece sürekli fonksiyonelliği garanti etmekle kalmıyor aynı zamanda sürdürülebilirlik, kaynakların korunması ve maliyetlerin azaltılması konularında da yeni standartları belirliyor. Teknoloji, lavabonun altına monte edilen kutunun içindeki türbini döndürmek için su akışından yararlanıyor. Akan suyun enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülüp fotoselli elektronik aksamın çalıştırılmasında kullanılmak üzere saklanıyor.

60 saniyede 24 saat çalışacak enerji depolanıyor

Jeneratörün sadece 60 saniye çalışması, bataryanın elektronik aksamını 24 saat çalıştırmaya yetecek miktarda enerji sağlamaya yetiyor. En son teknolojisi sayesinde, 100 saate kadar depolama yapılabiliyor. Elektrik üretiminde, sağlanan su yeterli olduğundan (5,7 l/dak.), batarya çok az enerji tüketiyor ve kıymetli kaynak hiçbir şekilde israf edilmiyor. Yeni batarya teknolojisi sayesinde, işletmeciler bataryanın fonksiyonlarını kendi ihtiyaçlarına uydurmak için yedi muhtemel ön ayardan birini seçebiliyorlar. Buna, suyun durgun halde kalmasını önlemek için, her 24 ila 72 saatte bir otomatik yıkama da dahil. Bataryanın içinden sıcak suyun akıtıldığı termal dezenfeksiyon modu mikroplara karşı ek koruma sağlıyor. Normal çalıştırmada, su akışı, ya belirli bir sürenin ardından duracak ya da kullanıcı sensörün menzilinden çıkana kadar akacak şekilde programlanabiliyor.

Geniş seçenekler

GROHE Powerbox’u tercih eden planlamacı ve mimarların seçenekleri hiçbir şekilde tek bir batarya modeli ile sınırlı kalmıyor. Kutunun GROHE’nin sunduğu üç farklı elektronik batarya ile birlikte kullanıma uygun olması geniş yelpazeye yayılmış farklı banyo tasarımlarında kullanılmasına izin veriyor. İster Europlus E ve Eurosmart Cosmopolitan E serisinden çift su girişli bataryalar olsun, isterse soğuk ve önceden miks edilmiş su için Euroeco Cosmopolitan E, modern görünüm güvence altına alınıyor. Gerektiğinde, Euroeco Cosmopolitan E, sabit su sıcaklığını güvence altına almak için bir Grohtherm Micro termostat ile de birleştirilebiliyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz