FUAR Haberleri Tümü

Braas, en yeni ürünlerini İstanbul Yapı Fuarı’nda tanıtacak

Dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Braas, 06 – 10 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenecek olan 37. İstanbul Yapı Fuarı’nda, çatıların yapılardaki yeni işlevlerini vurgulayacak.

Braas Çatı Sistemleri, inovatif kimliği ile tüm ürün gruplarında geliştirdiği en yeni ürünlerini; “Enerji Verimliliği”, “Çatı Katı Yaşam Konforu”, “Çatılarda Estetik” ve “Uzun Ömürlü Çatı Detay Çözümleri” konularına vurgu yaparak ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren önemli bir organizasyon olan Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı, 06-10 Mayıs 2014 tarihlerinde Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Braas Çatı Sistemleri bu yıl 37. kez kapılarını açacak olan fuarda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 3. Salon 331 numaralı standında tüketicileri ile buluşacak. Braas Çatı Sistemleri’nin bu yılki standında dört konunun öne çıkartılması hedefleniyor: çatılarda enerji verimliliği, çatı katı yaşam konforu, çatılarda estetik ve çatı detay çözümleri 

Çatılarda Enerji Verimliliği ve Çatı Katı Yaşam Konforu

“Çatı çözülmesi gereken bir sistemdir ” anlayışı ile hizmet veren Braas; İstanbul Yapı Fuarı’nda birçok yeni ürününü sergileyecek. Braas, “Güneş Enerjili Çatı Sistemleri” ile çatıyı enerji üreten bir merkez haline dönüştürüyor, önemli bir yenilenebilir enerji kaynağı olan “Güneş Enerjisi” ile “Çatı” kavramlarını özgün bir şekilde bir araya getiriyor. Braas Güneş Enerjili Çatı Sistemleri; çatılara kattığı estetik değer, tam su sızdırmaz detayları ve çatıya entegre yapısıyla tam bir mühendislik çözümü sunuyor. 

Braas, enerji sistemleri ürün gamı ile hijyenik sıcak su kullanımı, ev ısınmasına destek ve havuz suyunun ısıtılması gibi faydalar sunuyor. Özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin bir şekilde yararlanabilmesini hedefleyen Braas; güneş enerjisini kullanarak ısınma desteği ve hijyenik sıcak su kullanım teminini sağlayan kolektörlerin yanı sıra güneş enerjisinden elektrik üretimi de sağlayan en yeni ürünü “InDaX Ankastre Fotovoltaik Sistem” i de fuarda tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Braas InDaX Ankastre Fotovoltaik Paneller yüksek veriminin yanı sıra, patentli ankastre tasarımı ile estetik ve su sızdırmazlığı bir arada sunan güçlü bir çözüm olarak öne çıkıyor. Braas; Güneş Enerjili Çatı Sistemi ürün gamına son olarak eklediği InDaX Ankastre Fotovoltaik Sistem ile hem enerji maliyetlerinde önemli oranda tasarruf imkanı sunmayı hem de çatıların yapılardaki işlevlerini artırarak tüketicilerine “akıllı çatı” lar sunmayı hedefliyor.

Yapılardaki toplam ısı kaybının % 25’inin çatılardan gerçekleştiğini ortaya koyan araştırmalar ve enerji maliyetlerindeki artışlar göz önüne alındığında, çatılarda doğru ısı yalıtım uygulamalarının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Braas, sunduğu yenilikçi Çatı Mantolama Sistemleri ve Reflektif Su Yalıtım Çözümleri ile maksimum enerji verimliliği ve ideal yaşam konforu sunarken, daha fazla enerji tasarrufu yapılmasını da sağlıyor.

Braas Çatı Sistemleri, 37. İstanbul Yapı Fuarı’nda ısı yalıtımı ürün gamında, çatılarda ısı köprüsü oluşturmayan, yüksek basma mukavemetine sahip Thermomanto Sistem çözümünü de sergileyecek. Yüksek durabiliteye sahip olan Thermomanto Sistem, özel tasarımı ile hem kiremit altının etkin bir şekilde havalandırılmasına yardımcı olan hem de üzerindeki hazır kanallar sayesinde Braas kiremidin düzgün bir şekilde yerleştirilebilmesini sağlayan özgün bir çözüm. Thermomanto Sistem, 4 cm, 5 cm ve daha fazla enerji tasarrufu imkanı sağlayan 6 cm ve 8 cm kalınlığındaki yeni modelleri ile ürün gamında yer alıyor.

Braas Çatı Sistemleri enerji verimliliğini artırmaya yönelik olarak uzun ömürlü “Braas Nefes Alan Modüler Çatı Sistemi” ve yanı sıra hem nefes alan ve tam sızdırmazlık sağlayan bir su yalıtımı hem de enerji tasarrufu sağlayan çok işlevli bir çözüm olan  Divoroll Clima Plus S’e standında yer verecek. Braas’ın Nefes Alan Modüler Çatı Sistemi, birbiriyle tam uyumlu onlarca detay çözümlerinden oluşuyor. Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile sürekli olarak geliştirilmekte olan bu sistem ile uzun ömürlü, konforlu, sağlıklı ve fonksiyonel bir çatı teşkil edilebiliyor. Güneşten gelen ısıyı yansıtan reflektif bir su yalıtımı olan Divoroll Clima Plus S ise kullanıldığı çatıda özellikle yaz aylarındaki yaşam konforunu artıran, çatının yıllık enerji performansına olumlu katkı yapan, su yalıtımını enerji tasarrufuna dönüştüren yenilikçi bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Çatılarda Estetik

Braas’ ın çevresiyle ve mimari yapı kültürü ile uyumlu çatılar oluşturmaya yönelik olarak geliştirdiği zengin kiremit model, renk ve doku alternatifleri 37. İstanbul Yapı Fuarı’nda yer alacak. Keskin geometrik yapısı, üçüncü boyutun sağladığı gölge etkisi, kendine has tasarımı ve zarif çizgileriyle TegaLModerN, hem sadelik ve zarafete önem veren hem de özgün bir çatı hayal edenlerin ilgisini çekiyor. 

Fuarda, geleneksel kiremidin büyüleyici güzelliğinden vazgeçemeyenleri hedefleyen, en yeni geleneksel kiremit Braas Terracotta serisi de ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Braas Terracotta serisi Coppo Domus ve Vario 5 Marsilya kiremitleri ile Braas kalitesi ve İtalyan estetiği geleneksel çatı tasarımına cesur ve özgün bir şekilde yansıtılıyor. Antik görünümü ve zarif Osmanlı tarzı sayesinde özellikle renovasyon projelerinde beğeni toplaması beklenen Coppo Domus, Türkiye’de ilk kez ve sadece Braas tarafından tüketicilere sunuluyor. 

Braas’ ın gün içerisinde güneşin değişik açılarına göre çatılarda farklı renk algıları ve gölge efektleri hissi veren eskitilmiş görünümlü özel dokulu kiremit Diva Serisi de fuarda yer alıyor. Yeni nesil Novo Protector Dual Katman yüzey kaplama teknolojisi ile üretilen Akdeniz ve Villa Kiremit Serilerinin Havana Kahve, Doğa Yeşil, Granit Gri gibi modelleri de fuar alanında yerinde incelenebiliyor.
 
Uzun Ömürlü Çatı Detay Çözümleri 

Braas’ ın birbiriyle uyumlu akıllı sistem öğeleri ile uzun ömürlü ve güvenli çatılar teşkil edilebiliyor. 37. İstanbul Yapı Fuarı’nda; kiremitleri rüzgara karşı daha dirençli hale getiren rüzgar klipslerinden, çatılara nefes alma özelliği veren Havalandırma Kiremitlerine, labirent havalandırma tekniği ile maksimum havalandırma sağlayan Figaroll PLUS Kuru Mahya Çözümlerinden, çatı saçak detayında çok işlevli çözümler sunan Metalvent ’e kadar birçok yeni çatı çözümü Braas standında yerinde incelenebiliyor. 

Braas,  yağmur indirme sistemleri ürün gamına; Bakır, Titanyum, Stabicor ve PVC Çift Cidarlı’ ya ek olarak, PVC Deco Yağmur İndirme Sistemini de ekledi. İlk kez İstanbul Yapı Fuarı’nda tüketicilerin beğenisine sunulacak olan PVC Deco Yağmur İndirme Sistemi, uzun ömürlü ve güvenilir yapısı ile yağış suyunun etkin ve verimli şekilde tahliyesini sağlıyor. Deco’ nun estetik yağmur deresi ve oval iniş borusunun göz alıcı güzelliği, hem modern hem de geleneksel tüm yapılara değer katıyor.  

Fuarda ayrıca çatıda insan ve iş güvenliğine yönelik olarak geliştirilmiş Braas Vitasafe Yaşam Hatları ve Güvenlik Basamağı Sistemleri de yer alıyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz