SANAYİ:
Türk sanayisinin otoriteleri, Zahit Alüminyum'u ziyaret etti
Çeşitli temaslar çerçevesinde Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinin (AOSB) konuğu olan TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu, komisyon üyesi 15 milletvekili ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakipoğlu ve Adana Valisi Avni Coş Zahit Alüminyum Solarfield fotovoltaik panel üretim tesislerini ziyaret ettiler.

Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay refakatinde AOSB’de bulunan Solarfield fotovoltaik panel üretim tesisini ziyaret eden heyet, incelemelerde bulundu. Balbay, üstün Alman teknolojisi ile kurulan 65 MW üretim kapasitesine sahip Solarfield fotovoltaik panel üretim tesisinde güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren paneller ve her zemine uygun panel konstrüksiyonları ürettiklerini bildirdi. Balbay “Solarfield markası adı altında Polykristal ve Monokristal olmak üzere iki tip fotovoltaik panel üretimi yapmaktayız. Öncelikli üretimimizi polikristal fotovoltaik paneller oluşturuyor. Ürettiğimiz panellerin tamamı kalite standartları kapsamında TÜV testlerinin hepsinden başarıyla geçmektedir.” dedi. 

Ziyaret öncesinde AOSB Seyhan Salonu’nda toplantı düzenlendi. Akşam saatlerinde heyet onuruna Sheraton Otel’de yemek organize edildi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çelik sanayi, yılın 4 ayında 6,4 milyon tonluk...
Türkiye'nin lokomotif sektörleri arasında yer alan çelik sanayi, yılın 4 ayında 6,4 milyon tonluk...

Haberi Oku